Dekoratīvo apmetumu uzklāšana

Dekoratīvo apmetumu uzklāšana

Jautāt specialistam

Kā uzklāt dekoratīvo apmetumu ATACAMA

1. Gruntēšana

Pirms ATACAMA uzklāšanas virsma jāgruntē ar grunti KVARC.
 
 
2. Apmetuma ATACAMA uzklāšana
 
ATACAMA uzklāj ar taisnstūra vai trapecveida špakteļlāpstiņu ar noapaļotiem stūriem un malām. Tūlīt, nesagaidot nožūšanu, izveidot uz svaigi uzklātās virsmas vēlamā dekoratīvā efekta reljefu (skat. zemāk iespējamos variantus: a, b, c, d).
 
 
3. Faktūras veidošana. Iespējamie varianti
 
a) „Izdēdējuša smilšakmens reljefs”
 
Veidojas izdarot dažāda virziena vai viļņveidīgas kustības ar taisnstūra vai trapecveida špakteļlāpstiņu, kuras darba virsma piespiesta svaigi uzklātā apmetuma virsmai.
 
 
b) “Travertīna reljefs”
 
Velt pa apmetuma virsmu faktūru veidojoša porolona veltnīti, pēc tam nogludinot iegūto graudaino reljefu ar metāla vai plastmasas špakteļlāpstiņu, izdarot kustības vienā vai dažādos virzienos atkarībā no vēlamā faktūras zīmējuma.
 
 
с) “Koksnes efekts”
 
Veidojas pārvietojot pa svaigi uzklātā apmetuma virsmu speciālu gumijas rīvi, kas imitē koksnes garenvirziena griezuma struktūru (dēļa virsmu). Šķiedru struktūra visveiksmīgāk tiek imitēta viegli šūpojot rīvi no vienas platās skaldnes uz otru, izdarot pārejošas garenvirziena kustības pa virsmu.
 
 
d) “Mizas efekts”
 
Tiek veidots ar speciālas birstes-rīves palīdzību, kam ir resni un cieti plastmasas sari, kas atstāj uz virsmas paralēlas līnijas. Pēc tam šīs līnijas jāpiegludina ar špakteļlāpstiņu, izdarot kustības paralēli reljefa struktūrai.

Faktūras attīstīšana*

*Zemāk aprakstīta Izdēdējuša smilšakmens reljefa attīstīšanas procedūra, kā viens no faktūras variantiem. Visi citi faktūru tipi tiek apstrādāti līdzīgā veidā.
 
4.Tonēta vaska CERA uzklāšana
 
Uz pilnīgi nožuvuša pārklājuma, kura laukums ir 1-2 m², uzklāt tonētu vasku CERA. Vaska krāsas tonim ir jābūt atšķirīgam no apmetuma krāsas. Vasku uzklā ar krāsotāja dūraini, veicot riņķveida kustības (1. foto). Tūlīt, neļaujot vaskam nožūt, to ierīvē apmetuma virsmā, cenšoties panākt aizvien vienmērīgāku tā sadalījumu pa visu virsmu. (Uz faktūrām ar viena virziena orientāciju („koksnes” un „mizas” reljefs) vasku CERA uzklāj ar otu (2. foto). Vaska pārpalikumu pēc tam ar špakteļlāpstiņas palīdzīdzību noņem no faktūras izciļņiem, veicot kustības reljefa virzienā un turot tās asmeni asā leņķī pret virsmu (3. foto).

5. Slīpēšana ar smilšpapīru (pēc velēšanās)

Lai vēl stiprāk attīstīt apmetuma un vaska CERA krāsu toņu kontrastu iespējama viegla reljefa izciļņu noslīpēšana pēc pārklājuma pilnīgas nožūšanas izmantojot vidēja raupjuma smilšpapīru (piemēram, Nr. 180).
 
 
6. Pulēšana
 
Paaugstināta spīduma un dziļāka krāsu toņa piešķiršanai pārklājumu ieteicams nopulēt ar metāla špakteļlāpstiņu, turot tās asmeni asā leņķī pret virsmu (iespējami paralēli virsmai). (Uzklājot viena krāsu toņa ATACAMA (nelietojot tonēto vasku CERA) pulēšana ir obligāta!)

7. Aizsargvaska VENETO CERA uzklāšana un pulēšana

Stiprākai faktūras kontrasta attīstīšanai, spīduma palielināšanai un mitrumizturības piešķiršanai apmetuma nopulēto virsmu ieteicams pārklāt ar plānu bezkrāsas vaska VENETO CERA kārtu, izmantojot krāsotāja dūraini vai mīkstu audumu. Vasku vienmērīgi ierīvē virsmā ar riņķveida kustību palīdzību. Pēc vaska nožūšanas to nospodrina līdz spīdumam. Lai pārklājumam piešķirtu perlamutra spīdumu vaskam iepriekš jāpievieno izvēlētās krāsas perlamutra pūderis PERLIUM.
 
 
8. Gatavā pārklājuma faktūras izskats
 
a) "Izdēdējuša smilšakmens reljefs". Izmantots ATACAMA un dažādu krāsu toņu vasks CERA.
 
a) "Izdēdējuša smilšakmens reljefs". ATACAMA, nelietojot vasku CERA. Virsmas kontrasts attīstīts veicot pulēšanu ar metāla špakteļlāpstiņu. 
 
b) "Travertīna reljefs". Izmantots ATACAMA un dažādu krāsu toņu vasks CERA.
 
с) "Koksnes efekts". Izmantots ATACAMA un dažādu krāsu toņu vasks CERA.
 
d) "Mizas efekts". Izmantots ATACAMA un dažādu krāsu toņu vasks CERA.

 

Kā uzklāt dekoratīvo Venēcijas apmetumu VENETO CLASSICO

1. Gruntēšana

VENETO CLASSICO uzklāj uz līdzenām, noturīgām, rūpīgi sagatavotām (aizšpaktelētām un noslīpētām) minerālām pamatnēm (apmetuma, betona, ģipškartona u.c.). Pirms VENETO CLASSICO uzklāšanas nepieciešama virsmas gruntēšana ar grunti KVARC.
 
 
2. 1 un 2 kārtu uzklāšana
 
Pirmās 1 vai 2 kārtas uzklāj trapecveida špakteļlāpstiņu no nerūsējošā tērauda, veicot kustības dažādos virzienos un cenšoties iegūt iespējami līdzenu virsmu bez rupjām reljefa svārstībām. Katras kārtas žūšanas laiks ir 3 stundas, starpkārtu izturēšanas laiks ir 6 stundas (+20°C temperatūrā).

3. Noslēdzošās kārtas uzklāšana

Noslēdzošo kārtu uzklāj nelieliem, 0,5÷1,0 m², laukumiem, veicot īsus triepienus dažādos virzienos un piespiežot špakteļlāpstiņu asā leņķī pret virsmu ar to malu uz kuras atrodas materiāls un cenšoties it kā ierīvēt to virsmā. Smalkāka faktūras zīmējuma iegūšanai var izmantot arī trīsstūrveida špakteļlāpstiņu ar noapaļotām malām, uzklājot produktu īsiem krusteniskiem triepieniem. Jācenšas, lai viss apstrādājamais laukums būtu pārklāts ar ļoti plānu materiāla kārtu. Tūlīt, neļaujot materiālam nožūt, uzsākt virsmas laukuma pulēšanu.
 
 
4. Pulēšana
 
Pulēšanas process jāveic noslēdzošās kārtas žūšanas laikā. Trapecveida špakteļlāpstiņa jāpiespiež virsmai asā leņķī tieši ar malu, bet nevis ar visu virsmu. Špakteļlāpstiņas piespiešanas spēkam pret virsmu ir jāpieaug ar katru atkārtoto kustību. Tā rezultātā parādās aizvien intensīvāks spīdums.
 
 
5. Vasku VENETO CERA uzklāšana un pulēšana
 
Vasku VENETO CERA vienmērīgi sadala pa nožuvušo virsmu plānā kārtā ar špakteļlāpstiņas darba malu veicot bīdes kustības dažādos virzienos
un turot lāpstiņas asmeni asā leņķī pret virsmu. Pēc vaska izžūšanas virsmu pulē ar mīkstu audumu vai krāsotāja dūraini apļveida kustībām.
 
  
 
6. Noslēguma pārklājuma faktūras izskats
 
VENETO CLASSICO pārklājuma pamatfunkcija ir vispirms dekoratīvā, bet nevis aizsargfunkcija. Jāizvairās no intensīvas ekspluatācijas slodzes uz pārklājumu. Putekļus no VENETO CLASSICO virsmas, kas aizsargāta ar vasku VENETO CERA, jātīra ar sausu vai viegli samitrinātu lupatu, nepielietojot stipras iedarbības mazgāšanas līdzekļus.

Kā uzklāt dekoratīvo apmetumu SAMAN

1. Gruntēšana

Pirms SAMAN uzklāšanas nepieciešama virsmas gruntēšana ar grunti KVARC.
 
 
2. Apmetuma SAMAN uzklāšana
 
Reljefas faktūras piešķiršana virsmai: SAMAN uzklāj biezā kārtā ar taisnstūra vai trapecveida špakteļlāpstiņu (ķelli), veicot kustības dažādos krusteniskos virzienos vai viļņveida kustības viegli piespiežot instrumentu. Izveidotā īpašā reljefa augstumu ar daudziem dažāda līmeņa savstarpēji pārejošiem nelīdzenumiem var regulēt ar uzklājamā materiāla daudzumu un piespiešanas spēku uz špakteļlāpstiņu. Laukumus ar pārāk rupju reljefu var papildus nogludināt ar otu.
 
 

3. Tonēta vaska CERA uzklāšana

Faktūras attīstīšana: Tonēto vasku CERA uzklāj uz pilnīgi nožuvuša pārklājuma nelieliem (1÷2 m²) laukumiem ar otu vai krāsotāja dūraini, izdarot kustības dažādos virzienos vai riņķveida kustības, ar maksimāli iespējamu vienmērīgumu.
 
 
4. Vaska CERA izlīdzināšana
 
Svaigi uzklāto vasku papildus ierīvē apmetuma SAMAN virsmā ar krāsotāja dūraini, veicot apļveida kustības un cenšoties panākt aizvien vienmērīgāku sadalījumu pa visu virsmu.
 
 
5. Gatavā pārklājuma faktūras izskats
 
Ja nepieciešams pārklājumam piešķirt augstu nodilumizturību un izturību pret mitrumu, tad ieteicams pārklāt to ar lakas aizsargkārtu. Šim nolūkam var izmantot atbilstoša spīduma pakāpes lakas LUOTEN, EKOAKVA, vai PANEĻU LAKU. Lakas uzklāšana papildus viegli pasvītro pārklājuma faktūras kontrastu. Lai pārklājumam piešķirtu perlamutra spīdumu lakai iepriekš jāpievieno izvēlētās krāsas perlamutra pūderis PERLIUM.

Kā uzklāt dekoratīvo apmetumu VALLE

1. Gruntēšana

Pirms VALLE uzklāšanas nepieciešama virsmas gruntēšana ar grunti KVARC.

2. Apmetuma VALLE uzklāšana

Reljefas faktūras piešķiršana virsmai: VALLE uzklāj biezā kārtā ar taisnstūra vai trapecveida špakteļlāpstiņu (ķelli), veicot kustības dažādos krusteniskos virzienos vai viļņveida kustības. Izveidojamā raksturīgā reljefa ar daudzām dažādu līmeņu nelīdzenumu pārejām no vienas otrā augstumu regulē ar uzklājamā materiāla patēriņu un piespiešanas spēku uz špakteļlāpstiņu. Laukumus ar pārāk rupju reljefu var papildus nogludināt ar otu.
 
 
3. Tonēta vaska CERA uzklāšana
 
Faktūras attīstīšana: Tonēto vasku CERA uzklāj uz pilnīgi nožūvuša pārklājuma nelieliem (1÷2 m²) laukumiem ar otu vai krāsotāja dūraini, izdarot kustības dažādos virzienos vai riņķveida kustības ar maksimāli iespējamu vienmēīgumu.
 
 
4. Vaska CERA izlīdzināšana
 
Svaigi uzklāto vasku papildus ierīvē apmetuma virsmā ar krāsotāja dūraini vai mīkstu audumu, veicot apļveida kustības un cenšoties panākt aizvien vienmērīgāku sadalījumu pa visu virsmu.
 
 
5. Gatavā pārklājuma faktūras izskats
 
Ja nepieciešams pārklājumam piešķirt augstu nodilumizturību un izturību pret mitrumu, tad ieteicams to pārklāt ar lakas aizsargkārtu. Šim nolūkam var izmantot atbilstoša spīduma pakāpes lakas LUOTEN, EKOAKVA, vai PANEĻU LAKU. Lakas uzklāšana papildus viegli pasvītro pārklājuma faktūras kontrastu. Lai pārklājumam piešķirtu perlamutra spīdumu lakai jāpievieno izvēlētās krāsas perlamutra pūderis PERLIUM.
 

 

Jūs pierakstījāties mūsu jaunumiem.