Dekoratīvo krāsu un laku uzklāšana

Dekoratīvo krāsu un laku uzklāšana

Jautāt specialistam

Kā uzklāt dekoratīvo laku KRAKELUR

1. Sākotnējā virsmas krāsošana

Ar veltnīša palīdzību uz virsmas uzklāj pamatslāni — iepriekš tonētu krāsu MOVILAT 7 vai MOVILAT 12. Tonēšanai izmantotās krāsas tonis noteiks plaisu krāsu.
 
 
2. Lakas KRAKELUR uzklāšana
 
Laku KRAKELUR uzklāj ar veltnīti vai otu uz pilnīgi nožūvuša pamatslāņa. Lakas klājuma izturēšanas laiks pirms noslēdzošā krāsas slāņa uzklāšanas – ne mazāk par 6 stundām.
 
 
3. Noslēdzošās krāsas kārtas uzklāšana
 
Uzklāt noslēdzošo iepriekš tonētas krāsas (MOVILAT 7, MOVILAT 12 vai MOVILAT 25) kārtu. Krāsas tonim ir jākontrastē pamatslāņa tonim. Krāsu uzklāj ar otu vai veltnīti. Krāsas slānim jābūt pietiekoši biezam, tādejādi nodrošinot virsmas nosegšanu ar vienu kārtu. Uzklāšanu ar otu (foto nr.1) veic ar aprautiem triepieniem. No otas kustības virziena attiecībā pret veltnīša kustības virzienu, uzklājot laku KRAKELUR, būs atkarīgs plaisu izveidotā raksta zīmējums. Ja otas kustības būs vērstas paraleli veltnīša kustībai, tad rakstam būs vairāk izstiepts raksturs. Bet ja otas kustības virziens būs perpendikulāri veltnīša kustībai, tad raksts būs vienmērīgāks. Krāsas uzklāšanu var izdarīt arī slīpi attiecībā pret veltnīša kustību vai arī krusteniskām kustībām. Jebkura uzklāšanas metode ar otu noslēdzošajā krāsas kārtā veidos plaisas kas orientētas otas kustības virzienā. Veicot krāsas uzklāšanu ar veltnīti (foto nr.2) iegūtais raksts būs lielākā mērā orientēts dažādos virzienos un haotisks.
 
vai 
 
4. Gatavā pārklājuma faktūras izskats

Ja dekorējamās virsmas norobežošanai tika izmantota papīra līmlenta, tad pēc pēdējās kārtas nožūšanas, ir ieteicams akurāti iegriezt pārklājumu ar nazi gar lentas malu, lai raujot to nost nenoplēstu uzklāto pārklājumu. Lai piešķirtu pārklājumam mitruma izturību un spēju izturēt mitru kopšanu uz tā nepieciešams uzklāt 1–2 plānas kārtas vienu no lakām: EKOAKVA, LUOTEN vai PANEĻU LAKU. Lai pārklājumam piešķirtu perlamutra spīdumu lakai jāpievieno izvēlētās krāsas perlamutra pūderis PERLIUM.

  

Krāsas noslēdzošā kārta uzklāta ar otu.

Krāsas noslēdzošā kārta uzklāta ar veltnīti.

Kā uzklāt dekoratīvo krāsu SCINTILLO

1. Gruntēšana

Virsmas jāgruntē ar grunti KVARC. SCINTILLO veido puscaurspīdīgu pārklājumu, tādēļ gadījumos, kad ir vēlama krāsu kontrasta iegūšana starp pamatni un virskārtu, ir atļauts gruntēšanai izmantot iepriekš tonētu grunti KVARC, pie kam grunts krāsas tonim ir jāatšķiras no SCINTILLO krāsas toņa.
 
 
2. SCINTILLO uzklāšana
 
SCINTILLO uzklāj nelieliem laukumiem 2÷3 m² ar platu otu, veicot krusteniskas kustības dažādos virzienos vai arī velkot produktu vienā virzienā.
 
 vai 

3. Balto daļiņu piegludināšana

Pēc 5÷15 minūtēm, kad bāzi veidojošā laka jau apžuvusi, bet baltās polimērās daļiņas vēl nav apžuvušas (ilgums ir atkarīgs no pamatnes porainuma un gaisa temperatūras), pārklājumu piegludina ar metāla vai plastmasas špakteļlāpstiņu (spatuletta), viegli uzspiežot uz instrumenta aso malu un turot to asā leņķī pret virsmu (pēc iespējas paralēli virsmai), viegli saspiežot vēl nenožuvušās baltās polimēra daļiņas. Špakteļlāpstiņas kustību raksturs var būt gan vērsts dažādos virzienos (foto nr. 1), gan arī paralēls (izstiepts vienā virzienā) (foto nr. 2).
 
vai
 
4. Gatavā pārklājuma faktūras izskats
 
Lai pārklājumam SCINTILLO piešķirtu augstu mitrumizturību to ieteicams pārklāt ar lakas aizsargslāni. Šim nolūkam var izmantot nepieciešamā spīduma lakas EKOAKVA, LUOTEN vai PANEĻU LAKU. Lakas uzklāšana viegli pasvītros pārklājuma faktūras kontrastu. Lai pārklājumam piešķirtu perlamutra spīdumu lakai iepriekš jāpievieno izvēlētās krāsas perlamutra pūderis PERLIUM.
 
Uzklāšana dažādos virzienos.

Uzklāšana vienā virzienā.

Kā uzklāt dekoratīvo krāsu SETUAL

1. Virsmas iepriekšējā krāsošana

Pirms SETUAL uzklāšanas ieteicams virsmu nokrāsot ar līdzīgu pēc krāsas toņa krāsu MOVILAT BASE.
 
 
2. Pirmās kārtas uzklāšana
 
Uzklāt pirmo SETUAL kārtu ar platu otu ar mīkstiem sariem vai trapecveida metāla špakteļlāpstiņu ar plakanu pulētu darba virsmu un ar noapaļotiem stūriem un malām veicot kustības dažādos virzienos un izvairoties no rupjas reljefa faktūras izveidošanas uz virsmas.
 
 
3. Otrās kārtas uzklāšana
 
Pēc pirmās kārtas pilnīgas nožūšanas ar špakteļlāpstiņu nelieliem laukumiem (2÷3 m²) uzklāj otro kārtu. Tad uz otrās kārtas virsmas, kas sākusi apžūt, ar špakteļlāpstiņu izveido zīmējumu, veicot kustības dažādos virzienos un piespiežot instrumentu sienai ar darba virsmas plakni.
 
 
4. Gatavā pārklājuma faktūras izskats
 
 

Kā uzklāt dekoratīvo krāsu BOREALIS

1. Sākotnēja virsmas krāsošana

BOREALIS uzklāj uz virsmām, kas iepriekš nokrāsotas ar kādu no krāsām: MOVILAT 7, MOVILAT 12 vai MOVILAT 25. Krāsu kontrasta iegūšanai starp pamatnes un virskārtas krāsas toni sākotnējai virsmas krāsošanai jāizvēlas krāsa kuras tonis kontrastē ar BOREALIS krāsas toni. Ja tomēr nepieciešams iegūt viena krāsu toņa virsmu, tad sākotnējai virsmas krāsošanai jālieto krāsa, kuras tonis ir tuvs noslēdzošā pārklājuma BOREALIS krāsas tonim.
 
 
2. BOREALIS uzklāšana.
 
Atsevišķu 2÷3 m² lielu virsmas laukumu pārklāj ar nevienmērīgu BOREALIS kārtu izmantojot platu otu.
 
 
3. Faktūras izveidošana
 
Piegludināt svaigi uzklāto pārklājumu ar taisnstūra vai trapecveida špakteļlāpstiņu ar noapaļotiem stūriem un malām, viegli piespiežot instrumenta darba plakni virsmai. Sakārtotas paralēlas kustības sekmēs vienā virzienā orientētas faktūras izveidošanu, kamēr plastiskas kustības dažādos virzienos nodrošinās viļņveida faktūras izveidošanu. Reljefo zīmējumu daudzveidības nodrošināšanai var uzklāt uz vēl nenožuvuša slāņa papildus BOREALIS porciju, uzliekot nelielu produkta daudzumu tieši uz špakteļlāpstiņas darba virsmas un pēc tam sadalot to pa virsmu līdzīgā veidā.

4. Gatava parklajuma fakturas izskats

Jūs pierakstījāties mūsu jaunumiem.