Pareiza instrumenta izvēle ir viens no izšķirošajiem faktoriem, kas nodrošina pārklājuma iegūšanu ar augstām dekoratīvajām īpašībām. RILAKDEKOR sērijas materiālu uzklāšanai ar standarta metodēm ieteicama sekojošo instrumentu izmantošana (skat. tabulu). Šobrīd otu un veltnīšu izvēle tirgū ir pietiekoši plaša un kvalitatīva krāsošanas darbiem paredzēta instrumenta izvēle parasti nesagādā grūtības.
Tomēr īpaša vērība ir jāveltī RILAKDEKOR pārklājumu uzklāšanai paredzēto špakteļlāpstiņu izvēlei. Šeit jāievēro, ka lielākā daļa no tirgū šodien piedāvātajām špakteļlāpstiņām paredzēta standarta celtniecības procedūrām – tādām kā apmešana, špaktelēšana, celtniecības līmju uzklāšana u.c., kamēr tieši dekoratīvo pārklājumu uzklāšanai paredzētajiem instrumentiem nepieciešamas speciālas īpašības. Ieteicama ir 2 špakteļlāpstiņu tipu pielietošana.
1. Trapecveida špakteļlāpstiņa no augsti leģēta un pulēta nerūsējošā tērauda (skat. foto № 1).
Raksturīgās atšķirības un priekšrocības :
1.1. Trapecveida forma (skat. foto № 2) atvieglo vienmērīgu apmetuma izlīdzināšanu pa virsmu, kā arī samazina tādas faktūras izveidošanās risku, kas veido vienā virzienā orientētu un atkārtojošos reljefa struktūru. Tas ir īpaši svarīgi veidojot marmoru un smilšakmeni imitējošas u.c. līdzīgas faktūras (skat. Tādus produktus kā VALLE, VENETO CLASSICO un ATACAMA). Tajā pašā laikā dabīgajam akmenim nav raksturīga struktūra ar stingri sakārtotu ģeometriju.
1.2. Ergonomisks dizains un ērts rokturis atvieglo daudzveidīgu reljefa struktūru iegūšanu (īpaši uz lielām virsmām), jo nepieciešamās faktūras veidošanas procesā roka strādās dažādos leņķos attiecībā pret virsmu un arī ar mainīgu kustību amplitūdu. Labi nobalansēts instruments ne tikai atvieglos uzklāšanas procesu (roka mazāk nogurs), bet sekmēs arī zteiksmīgāku un neatkārtojamāku faktūru veidošanu. Uzlabota ergonomika šinī gadījumā nozīmē arī iespējamo kustību diapazona paplašināšanu, kas gala rezultātā dos iespēju iegūt tieši Jūsu neatkārtojamo faktūras zīmējumu.
1.3. Špakteļlāpstiņa izgatavota no ļoti izturīga augsti leģēta pulētā nerūsējošā tērauda. Šī īpašība ir īpaši svarīga pulējamo kaļķa apmetumu VENETO CLASSICO un ATACAMA uzklāšanas gadījumā, jo pulēšanas stadijas laikā tādu špakteļlāpstiņu izmantošana, kas izgatavotas no parastā tērauda, var novest pie reljefa izciļņu “pārklāšanos ar dzelzi”, kā rezultātā tie iegūs nepatīkamu melnu nokrāsu. Šīs parādības pamatā ir oglekļa tērauda migrācija no nepietiekoši kvalitatīvās špakteļlāpstiņas virsmas. RILAKDEKOR rekomendētās špakteļlāpstiņas izgatavotas no speciāla ļoti izturīga nerūsējošā tērauda un tādēļ defekta “pārklāšanās ar dzelzi” parādīšanās ir novesta līdz minimumam. Jāatzīmē, ka VENETO CLASSICO vai ATACAMA virsmas pulēšanas etapā, veicot pakāpeniskas kustības, uz špakteļlāpstiņu tiek izdarīta papildus slodze (spiediens uz darba virsmu). RILAKDEKOR ieteiktās špakteļlāpstiņas virsmas atsperīgums atvieglo pulēšanas procesu, nodrošina nepieciešamā rezultāta sasniegšanu ar minimālu darbaspēka patēriņu, kā arī samazina pārklājuma sabojāšanas risku pārliekas piepūles (pārāk liela spiediena uz špakteļlāpstiņu) gadījumā.
1.4. Atšķirībā no standarta ķellēm, ko izmanto apmešanas darbos, RILAKDEKOR ieteiktajai trapecveida špakteļlāpstiņai ir noapaļotas darba skaldnes un stūri (skat. foto № 3). Šīs atšķirības ir ļoti svarīgas riska novēršanai iegūt uz virsmas paralelas svītras un ieskrāpējumus noslēdzošo VENETO CLASSICO, ATACAMA, BOREALIS vai SETUAL kārtu uzklāšanas laikā.
Trīsstūrveida špakteļlāpstiņas (skat. foto № 4).
1.5. Tāpat kā trapecveida arī šīs špakteļlāpstiņas izgatavotas no ļoti izturīga augsti leģēta pulētā nerūsējošā tērauda. Šīs īpašības ir īpaši svarīgas gadījumos kad tās tiek izmantotas tādu kaļķa apmetumu pulēšanai kam ir sarežģīts reljefs nolūkā minimizēt defekta “pārklāšanās ar dzelzi” parādīšanās iespējas risku (skat augstāk p.1.3.). Tāpat kā trapecveida špakteļlāpstiņai arī šai ir noapaļoti stūri (skat. foto № 5). Tas ir īpaši svarīgi paralēlo svītru un skrāpējumu novēršanai, ja instrumenti tiek izmantoti VENETO CLASSICO un ATACAMA pulēšanas etapā, kā arī veicot balto gēlveida daļiņu “piegludināšanu” SCINTILLO uzklāšanas laikā vai arī lietojot špakteļlāpstiņas dažādu telpisku faktūru (piemēram, “travertīna”, “mizas” u.c. reljefu, ko iegūst ar apmetuma ATACAMA palīdzību) piegludināšanai.