Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Kā uzklāt dekoratīvo laku KRAKELUR

1. Sākotnējā virsmas krāsošana

Ar veltnīša palīdzību uz virsmas uzklāj pamatslāni — iepriekš tonētu krāsu MOVILAT 7 vai MOVILAT 12. Tonēšanai izmantotās krāsas tonis noteiks plaisu krāsu. 

2. Lakas KRAKELUR uzklāšana

Laku KRAKELUR uzklāj ar veltnīti vai otu uz pilnīgi nožūvuša pamatslāņa. Lakas klājuma izturēšanas laiks pirms noslēdzošā krāsas slāņa uzklāšanas – ne mazāk par 6 stundām. 

3. Noslēdzošās krāsas kārtas uzklāšana

Uzklāt noslēdzošo iepriekš tonētas krāsas (MOVILAT 7, MOVILAT 12 vai MOVILAT 25) kārtu. Krāsas tonim ir jākontrastē pamatslāņa tonim. Krāsu uzklāj ar otu vai veltnīti. Krāsas slānim jābūt pietiekoši biezam, tādejādi nodrošinot virsmas nosegšanu ar vienu kārtu. Uzklāšanu ar otu (foto nr.1) veic ar aprautiem triepieniem. No otas kustības virziena attiecībā pret veltnīša kustības virzienu, uzklājot laku KRAKELUR, būs atkarīgs plaisu izveidotā raksta zīmējums. Ja otas kustības būs vērstas paraleli veltnīša kustībai, tad rakstam būs vairāk izstiepts raksturs. Bet ja otas kustības virziens būs perpendikulāri veltnīša kustībai, tad raksts būs vienmērīgāks. Krāsas uzklāšanu var izdarīt arī slīpi attiecībā pret veltnīša kustību vai arī krusteniskām kustībām. Jebkura uzklāšanas metode ar otu noslēdzošajā krāsas kārtā veidos plaisas kas orientētas otas kustības virzienā. Veicot krāsas uzklāšanu ar veltnīti (foto nr.2) iegūtais raksts būs lielākā mērā orientēts dažādos virzienos un haotisks.

4. Gatavā pārklājuma faktūras izskats

Ja dekorējamās virsmas norobežošanai tika izmantota papīra līmlenta, tad pēc pēdējās kārtas nožūšanas, ir ieteicams akurāti iegriezt pārklājumu ar nazi gar lentas malu, lai raujot to nost nenoplēstu uzklāto pārklājumu. Lai piešķirtu pārklājumam mitruma izturību un spēju izturēt mitru kopšanu uz tā nepieciešams uzklāt 1–2 plānas kārtas vienu no lakām: EKOAKVA, LUOTEN vai PANEĻU LAKU. Lai pārklājumam piešķirtu perlamutra spīdumu lakai jāpievieno izvēlētās krāsas perlamutra pūderis PERLIUM.

Krāsas noslēdzošā kārta uzklāta ar otu.

Krāsas noslēdzošā kārta uzklāta ar veltnīti.

Sazinies ar mums

Būsim priecīgi palīdzēt

SIA Rīgas laku un krāsu rūpnīca

Daugavgrīvas iela 63/65, Rīga, LV-1007

Reģistrācijas Nr.: 40003284444

PVN Nr.: LV40003284444

Banka: A/S Swedbank

Konts: LV23HABA0019308047593

Bankas kods: HABALV22